Kategori: Html

html5shiv-nedir

Html5Shiv Nedir? Html5Shiv Neden Kullanılıyor?

Bazı web sayfalarının kaynak kodlarını incelediğinizde head etiketleri içerisinde Html5Shiv kodlarını görmüşsünüzdür. Şu anda Html5 tüm modern tarayıcılar tarafından destekleniyor. Fakat IE8 ve önceki sürümleri bazı Html5 öğelerinin..
html-form-olusturma

Tüm Detaylarıyla Html Form Oluşturma

Bu yazımızda Html form Nedir? Html form oluşturma nasıl yapılır? Html form kodları nelerdir? Html form etiketleri nelerdir? gibi tüm sorularımızın cevabını bulacağız. Konuyu tüm detayları ile yazmayı düşündüğüm için oldukça uzun bir yazı olacak.
html-resme-link-verme

Html Resme Link Verme

Html de link verme işlemini yaparken sadece düz metinlere vermiyoruz. İstersek resimlere, müziklere, videolara, dosyalara vb.. de linkler verebiliriz. Bu yazımızda Html resme link verme kodunun nasıl yazılacağından bahsedeceğim.
html-tablo-ornekleri

Html Tablo Örnekleri

Bu yazımda Html tablo etiketlerini kullanarak birbirinden farklı Html Tablo Örnekleri yapacağız. Mümkün olduğunca, Html tablo oluştururken kullanma ihtiyacımız olabilecek örnekleri yapmaya çalışacağım.
html-tablo-olusturma

Html Tablo Oluşturma

Bu yazımızda Html tablo etiketleri nelerdir? Html tablo oluşturma nasıl yapılır? Html tablo birleştirme nasıl yapılır? Html tablo boyutlandırma nasıl yapılır? gibi konuları öğreneceğiz.
html-youtube-video-ekleme

Siteye Youtube Video Ekleme (iframe Kodu İle)

Blog sitenize veya herhangi bir siteye video eklemek isteyebilirsiniz. Siteye video eklerken en çok kullanılan yöntem, video önce youtube'a yüklenir daha sonra ise video'nun iframe kodu Html sayfasına eklenir. Böylece sunucumuzda depolama alanından da yer …

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Asp.Net MVC, MSSQL ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.
ABONE OL
close-link