Kategori: Css

css-kodlari

TÜM CSS KODLARI VE ANLAMLARI

Bu yazımızda Css kodları nelerdir? Css3 ile gelen yeni Css özellikleri nelerdir? ve bu kodların ne işe yaradığını yani anlamlarını öğreneceğiz. Tüm kodları gruplayarak listeledim. Gruplamış olduğum her tabloda kodun açıklamasını kısaca özetlemeye çalıştım.
css-import-kullanimi

Css İmport Kullanımı

Bu yazımızda Css'te import kullanımını öğreneceğiz. Örneğin bir tasarım yaptığımızı düşünelim. Tasarım için yazdığımız tüm Css kodlarını tek dosya halinde tutarsak ilerleyen zamanlarda boyutu çok büyüyeceği için biraz karışabilir. Neyi nerede yazdığımızı bulmakta zorlanabiliriz.
css-scroll-behavior-kullanimi

Css Scroll Behavior Kullanımı

Bu yazımızda Css'te scroll behavior özelliği nedir?, nasıl kullanabiliriz? onu öğreneceğiz. Normalde tasarladığımız sayfalarda linklere bir hedef verip o hedefe gidildiğinde, direk atlayarak o hedefe gider. Yani herhangi bir kaydırma animasyonu olmuyor.
css-user-select-kullanimi

Css User Select Kullanımı

Bu yazımızda Css'te user select özelliği nedir?, nasıl kullanabiliriz? onu öğreneceğiz. User select özelliği ile text seçimini engelleyebiliyoruz. Dört farklı değer alabilir.
css-cursor-kullanimi

Css Cursor Kullanımı

Bu yazımızda Css'te cursor özelliği nedir?, nasıl kullanabiliriz? onu öğreneceğiz. Cursor özelliği ile fare imlecinin görünümünü değiştirebiliyoruz. Yaklaşık 35 farklı değer vererek farklı görünümler elde edebiliyoruz.
css-media-kullanimi

Css Media Kullanımı

Bu yazımızda Css'te medya sorguları ne işe yarar?, nasıl kullanabiliriz? onu öğreneceğiz. Medya sorguları ile yapmış olduğumuz tasarımları responsive hale dönüştürebiliriz.
css-olcu-birimleri

Css Ölçü Birimleri

Bu yazımızda Css'te kullandığımız ölçü birimlerini öğreneceğiz. Kod yazarken birden fazla ölçü birimini kullanabiliyoruz. O anki durumumuza göre kullanacağımız birimlerin artıları veya eksileri olabiliyor.