Html Resme Link Verme

Html de link verme işlemini yaparken sadece düz metinlere vermiyoruz. İstersek resimlere, müziklere, videolara, dosyalara vb.. de linkler verebiliriz. Bu yazımızda Html resme link verme kodunun nasıl yazılacağından bahsedeceğim.

Bunu yazdıktan sonra ise ikinci adım olarak resme tıklandığında hangi adrese gitmesini istiyorsak, a etiketinin href attribute’una bu hedef adresi yazmamız gerekiyor. 

Resme link verme kodu

Yazmış olduğumuz bu örnekte resme tıklandığı zaman bizi  hedef adres olarak vermiş olduğumuz Google sayfasına yönlendirecektir.

Çünkü a etiketinin href attribute’una  http://www.google.com/ yazdık.

İşte Html sayfalarımızdaki resimlere link verme işlemi bu kadar. 

Html de link vermeyle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Html Link Verme (Yazıya, Resme, Dosyaya, İndirme Linki) yazımı okuyabilirsiniz. 

Html sayfalarımıza resim ekleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz Html Resim Ekleme yazımı okuyabilirsiniz.

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Yeni bir yazımda görüşmek üzere.

Yorum Yazın

650+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.