Css ile Html İletişim Formu (İletişim Sayfası) Oluşturma

Bu yazımızda Css kullanarak bir Html İletişim Formu (İletişim Sayfası) tasarımı yapacağız. Bunun için öncelikle gerekli Html form kodlarını yazacağız. Daha sonra ise istediğimiz tasarıma uygun Css kodlarını yazmaya başlayacağız.

Html form oluşturma ile ilgili eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız Tüm Detaylarıyla Html Form Oluşturma yazımı okuyabilirsiniz. 

Css konularında eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız A’DAN Z’YE CSS DERSLERİ yazımı inceleyebilirsiniz.

İletişim Sayfasının Son Hali

html-iletisim-formu-olusturma

İletişim Formu Html Kodları

İletişim Formu Css Kodları

 Önemli :  Bu yazdığımız kodlar ile iletişim formunun sadece tasarım kısmını yapıyoruz. Yani bilgiler girildikten sonra Gönder butonuna tıklayınca herhangi bir E-posta (mesaj) gönderme işlemi gerçekleşmez.

Çalışan bir iletişim formu yapabilmek için yani girilen bilgilerin belirtilen E-posta adresine gönderilebilmesi için bu tasarım kodlarının arkaplanında çalışacak kodları da yazmamız gerekiyor.

Bunun için 2 alternatif var. Ya C#, Php vb.. bir programlama dili biliyor olmamız lazım. Böylece arkaplanda yazılması gereken kodları kendimiz yazabiliriz. Yada herhangi bir programlama dili bilmiyorsak WordPress vb.. hazır yazılımları kullanabiliriz.

WordPress‘te çalışan yani girilen bilgileri belirtmiş olduğumuz E-posta adresine gönderen iletişim formunun nasıl yapıldığını öğrenmek için WordPress İletişim Formu Eklentisi – Contact Form 7 Ayarları ve Kullanımı yazımı okuyabilirsiniz. 

Şu yazılarda ilginizi çekebilir.

Bootstrap 4 ile İletişim Formu (İletişim Sayfası) Oluşturma

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Yeni bir yazımda görüşmek üzere.

5 Yorum

  1. blank Alperen Ekim 22, 2019 Cevapla
    • blank admin Ekim 24, 2019
  2. blank Barış Kasım 22, 2019 Cevapla
    • blank admin Aralık 1, 2019
    • blank finansyazar Ağustos 18, 2020

Yorum Yazın

750+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.