Bootstrap 4 ile İletişim Formu (İletişim Sayfası) Oluşturma

Bu yazımızda hiç Css kodu yazmadan sadece Html ve Bootstrap 4 class’larını kullanarak, Bootstrap İletişim Formu (İletişim Sayfası) tasarımı yapacağız. Bunun için öncelikle gerekli Html form kodlarını yazacağız. Daha sonra ise istediğimiz tasarıma uygun Bootstrap 4 class’larını ekleyeceğiz.

Html form oluşturma ile ilgili eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız Tüm Detaylarıyla Html Form Oluşturma yazımı okuyabilirsiniz. 

Bootstrap 4 ile ilgili eksikleriniz varsa A’DAN Z’YE BOOTSTRAP DERSLERİ yazımı okuyarak detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

İletişim Sayfasının Son Hali

bootstrap-iletisim-formu

İletişim Formu Html ve Bootstrap Kodları

 Önemli :  Bu yazdığımız kodlar ile iletişim formunun sadece tasarım kısmını yapıyoruz. Yani bilgiler girildikten sonra Gönder butonuna tıklayınca herhangi bir E-posta (mesaj) gönderme işlemi gerçekleşmez.

Çalışan bir iletişim formu yapabilmek için yani girilen bilgilerin belirtilen E-posta adresine gönderilebilmesi için bu tasarım kodlarının arkaplanında çalışacak kodları da yazmamız gerekiyor.

Bunun için 2 alternatif var. Ya C#, Php vb.. bir programlama dili biliyor olmamız lazım. Böylece arkaplanda yazılması gereken kodları kendimiz yazabiliriz. Yada herhangi bir programlama dili bilmiyorsak WordPress vb.. hazır yazılımları kullanabiliriz.

WordPress‘te çalışan yani girilen bilgileri belirtmiş olduğumuz E-posta adresine gönderen iletişim formunun nasıl yapıldığını öğrenmek için WordPress İletişim Formu Eklentisi – Contact Form 7 Ayarları ve Kullanımı yazımı okuyabilirsiniz. 

Şu yazılarda ilginizi çekebilir.

Css ile Html İletişim Formu (İletişim Sayfası) Oluşturma

Siteye Google Map Ekleme (Harita, Adres, Konum Ekleme)

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Yeni bir yazımda görüşmek üzere.

2 Yorum

  1. blank Hilmi Kaya Haziran 4, 2019 Cevapla
    • blank admin Haziran 5, 2019

Yorum Yazın

750+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.