Html Başlık Etiketleri

Bu yazımızda Html’de başlık etiketlerini öğreneceğiz. Başlık etiketleri h1’den başlayıp h6’ya kadar devam eder. Aralarında 2 fark vardır:

Birincisi, en büyük boyutlu olan h1 dir ve h6 ya doğru yazı boyutu küçülür. Yani en küçük yazı boyutu olan h6 dır. İkinci fark ise bunların Seo açısından önem durumlarıdır.

Örneğin bir sayfada kullandığınız başlıklar içerisinde en önemlisi hangisi ise onu h1 etiketi içerisinde yazmalısınız. Arama motorları sitenize baktığında h1 etiketi içerisinde yazdığınız başlığa bakar ve sitenin içeriğinin ne ile alakalı olduğunu anlamaya çalışır. Diğer başlıklarınızı da önem sırasına göre diğer başlık etiketleri ile kullanabilirsiniz.

 Önemli :  Sitenizin arama motorlarında daha iyi sonuçlar alması için h1 etiketini 1 defa, h2 etiketini de en fazla 4 defa kullanmaya dikkat edin.

Şimdi başlık etiketlerinin tarayıcıda nasıl göründüğüne bakalım.

Html Kodları

Tarayıcıdaki görüntüsü;

Gördüğünüz gibi yazı boyutu h6 ya doğru küçülüyor. Başlıkların kalın (bold) bir şekilde oluşturulduğuna dikkat edin.

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Yeni bir yazımda görüşmek üzere.

Yorum Yazın

650+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.