Html ve Css ile Breadcrumb (İçerik Haritası) Yapımı

Bu yazımızda, Html ve Css ile breadcrumb (içerik haritası) nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Breadcrumb çoğu sitede olur ama en çok ETicaret sitelerinde görüyoruz. Bir ETicaret sitesi düşünün ve iç içe birçok kategorisi olsun. Biz kullanıcı olarak Ürünler sayfasından Teknoloji kategorisine, ordan Bilgisayar kategorisine, ordan Acer marka bilgisayarlara derken iç içe birçok kategoride geziyoruz.

Bu aşamada tekrar Ürünler sayfasına gitmek için geriye doğru gidilmesi çokta kullanıcı dostu bir yöntem sayılmaz. Bunun yerine sayfa başlarına koyduğumuz içerik haritaları ile kullanıcının dilediği sayfalara daha hızlı gidebilmesini sağlarız.

 Önemli :  İçerik haritalarının Sitenizin Seo’suna da olumlu anlamda katkı sağladığını belirteyim.

Şimdi breadcrumb yapımına başlayalım. Örnekleri kendi bilgisayarınızda uygulamalı olarak yaparsanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Breadcrumb Css Kodları

Breadcrumb Görünümü

breadcrumb-css-breadcrumb-nedirBreadcrumb Html Kodları

Breadcrumb Css Kodları

Breadcrumb Görünümü

breadcrumb-html-breadcrumb-nedir

Umarım sizin için yararlı bir yazı olmuştur.

Html ve Css ile ilgili eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız, Html ve Css Dersleri ile ilgili yazmış olduğum yazı serilerini inceleyebilirsiniz.

Şu yazılarda ilginizi çekebilir.

Html ve Css ile Dikey Çizgi Nasıl Yapılır?

Css ile Toggle Switch Yapımı 

Html ve Css ile Pagination (Sayfalama Butonları) Yapımı

Css ile Tooltip Yapımı

Html ve Css ile Animasyonlu Arama Kutusu Yapımı

Yeni bir yazımda görüşmek üzere.

Yorum Yazın

650+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.