Bir Telefonda İki Whatsapp Kullanmak (Dual Messenger)

Daha önce bir telefonda iki whatsapp kullanmak nasıl oluyor diye merak ettiniz mi? Bu yazımda bir telefonda iki whatsapps kullanımını göstereceğim. 

Tabi yazıyı whatsapp üzerinden anlatacağım ama diğer mesajlaşma programları (Viber, Line, Telegram, Messenger vb..) için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Android cihazlarda aynı anda iki uygulama kullanırken 2 yol bulunuyor.

✔ Birinci yol : Herhangi bir apk kurmadan direk telefonun sunduğu özellikler içerisinden yapabiliyoruz. Özelliğin adı Dual Messenger olarak geçiyor. Tabi her telefonda bu özellik bulunmuyor. Sizin telefonunuzda bu özelliğin olup olmadığını bilmiyorsanız kullandığınız telefonun modeli ile internette küçük bir araştırma yaparak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Dual Messenger özelliği sadece mesajlaşma uygulamaları için kullanılıyor. Telefonunuzda kurulu olan diğer programları da klonlamak istiyorsanız ikinci yolu uygulamalısınız.

✔ İkinci yol : Bu yolun birinci yoldan artısı sadece mesajlaşma programlarını değil telefonumuzda kurulu olan tüm programları klonlamamızı sağlıyor. Klonlama işlemini yapmamızı sağlayan programın adı Parallel Space Uygulaması. Bu uygulamanın kullanımını başka bir yazımda anlattım.

Parallel Space Nedir? Parallel Space Nasıl Kullanılır? yazımı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Adım 1 : İlk olarak telefonun ayarlarını açıyoruz.

bir-telefonda-iki-whatsapp-kullanmak-1

Adım 2 : Ayarlar kısmında Gelişmiş Özellikler‘e tıklıyoruz.

bir-telefonda-iki-whatsapp-kullanma-2

Adım 3 : Gelişmiş Seçeneklerde Dual Messenger‘a tıklıyoruz.

telefonda-iki-whatsapp-kullanma-3

Adım 4 : Burada Dual Messenger özelliği ile kullanılabilen tüm mesajlaşma uygulamaları gözüküyor. İstediğiniz uygulamaların sağında bulunan butonları aktif hale getirin. 

Whatsapp, Telegram ve Viber mesajlaşma uygulamalarını aktif hale getiriyorum.

Dilerseniz en altta bulunan Ayrı kişi listesi kullanın seçeneğini aktif hale getirerek, ikinci uygulamalarınızda ayrı kişi listeleri kullanabilirsiniz.

telefonda-2-whatsapp-kullanma-4

Evet, artık tek telefonda 2 Whatsapp, 2 Telegram ve 2 Viber mesajlaşma uygulamalarını kullanabiliriz.

Şimdi 2 Whatsapp uygulamasını da açtığınızda farklı telefon numaraları ile kayıt olabilirsiniz.

bir-telefonda-2-whatsapp-kullanmak-5

Telefonun kendi özelliği ile bir telefonda iki whatsapp kullanmak bu şekilde yapılıyor.

Yorum Yazın

650+ ABONE ARASINA KATIL

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Bilgisayar, Telefon, Android, Veri Güvenliği ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Birşeyler yanlış gitti.