Kategori: Html

html5shiv-nedir

Html5Shiv Nedir? Html5Shiv Neden Kullanılıyor?

Bazı web sayfalarının kaynak kodlarını incelediğinizde head etiketleri içerisinde Html5Shiv kodlarını görmüşsünüzdür. Şu anda Html5 tüm modern tarayıcılar tarafından destekleniyor. Fakat IE8 ve önceki sürümleri bazı Html5 öğelerinin..
tum-html-nitelikleri

Tüm Html Nitelikleri ve Kullanılabildikleri Html Etiketleri

Bildiğiniz gibi Html etiketleri ile beraber Html nitelikleri de kullanabiliyoruz. Örneğin, web sayfamıza bir resim eklemek istiyorsak Html etiketleri içerisinden img etiketini kullanıyoruz. Sonrasında bu resmin kaynak yolunu belirtmek için src niteliğini, alternatif metin eklemek için …
html-yonlendirme-kodu

Html Yönlendirme Kodu (Meta Etiketi ile Yönlendirme)

Bazen Html de bir sayfa açıldığında başka bir sayfaya veya adrese yönlendirme yapmak isteyebiliriz. Farklı ihtiyaçlardan dolayı bunu yapmamız gerekebiliyor. Örneğin bakımda olan bir siteye Html yönlendirme kodu yazarak istediğimiz başka bir sayfa veya siteye …
html-form-olusturma

Tüm Detaylarıyla Html Form Oluşturma

Bu yazımızda Html form Nedir? Html form oluşturma nasıl yapılır? Html form kodları nelerdir? Html form etiketleri nelerdir? gibi tüm sorularımızın cevabını bulacağız. Konuyu tüm detayları ile yazmayı düşündüğüm için oldukça uzun bir yazı olacak.
html-resme-link-verme

Html Resme Link Verme

Html de link verme işlemini yaparken sadece düz metinlere vermiyoruz. İstersek resimlere, müziklere, videolara, dosyalara vb.. de linkler verebiliriz. Bu yazımızda Html resme link verme kodunun nasıl yazılacağından bahsedeceğim.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Adını ve E-Posta adresini yazarak Html, Css, Javascript, Jquery, Bootstrap, Web Tasarım, C#, Asp.Net MVC, MSSQL ve daha birçok alanda ders anlatımlarından ve uygulamalı örneklerden anında haberdar olabilirsin.
ABONE OL
close-link